Reklama
  • Czwartek, 2 kwietnia 2015 (14:49)

    Jak się przygotować na ferie zimowe z dziećmi za granicą?

Wyjazd na narty z dziećmi, zwłaszcza małymi to nie lada wyzwanie, zarówno pod względem strategicznym, jak i finansowym. Zaplanuj swoje wakacje tak, abyście mogli wyłącznie cieszyć się śniegiem i wspólnie spędzonym czasem.

Zdjęcie

Jak się przygotować na ferie zimowe z dziećmi za granicą? /materiał zewnętrzny

1. Finanse

• Zadbanie o pieniądze to podstawa przy wyjazdach z dziećmi. Dużo więcej wtedy wydajemy niż gdy jeździmy sami. Wiadomo, że gdy dziecko jest głodne, nie powiemy mu, aby zaczekało jeszcze 2 h aż skończymy jeździć na nartach. Same atrakcje dla dzieci, wstępy do różnych sal zabaw itp. bardzo dużo kosztują. 

Reklama

• Dlatego dobrze zawsze zadbać o to, by mieć wgląd we własne konto osobiste i móc kontrolować wydawane sumy. Możemy to robić online, dzięki aplikacjom mobilnym. Obecnie wifi jest praktycznie wszędzie i nasze konto osobiste jest na wyciągnięcie ręki.  Kontrola wydatków jest bardzo ważna, zwłaszcza, jeżeli mówimy o wyjazdach zagranicznych. Wtedy, jeśli wypłacamy pieniądze w bankomatach dochodzą nam prowizje i koszty przewalutowań.

• Dlatego lepiej jest korzystać z karty. Gdy masz konto osobiste, możesz się zdecydować na płatność karta za granicą. To najtańszy sposób oszczędzania. Za każdy zakup zapłacisz dokładnie tyle (po przeliczeniu na polskie złotówki), ile wynosił rachunek. Za granicą obecnie praktycznie wszędzie można płacić kartą, nawet za minimalna kwoty, więc nie powinniśmy mieć problemów.

2. Lista potrzebnych rzeczy

Wykonaj listę potrzebnych rzeczy. To warunek konieczny przy wyjazdach z maluchami. Pakując się „na oko”, możesz zapomnieć o wielu rzeczach, które za granicą będą dużo droższe. Pamiętaj, aby na narty zabrać dla malców bieliznę termiczną i grube skarpety. Poza tym porządny kombinezon, śniegowce i rękawice. Kask itd. możesz wypożyczyć na miejscu. Zabierz ze sobą termometr i leki przeciwgorączkowe. Czasem z nadmiaru wrażeń w dzień, dzieci potrafią gorączkować w nocy. Pamiętaj także o ulubionej przytulance i książce z bajkami na dobranoc – każdy rodzic wie, że to najważniejszy bagaż.

3. Lista atrakcji dla dzieci

Aby nie tracić czasu na miejscu, możesz wcześniej w Internecie poszukać atrakcji dla dzieci. Wiadomo, że maluchy nie spędzą całych dni na stoku. Dzieci w wieku 3-4 uczą się jeździć przez godzinę dziennie. Dlatego warto wcześniej dowiedzieć się, gdzie można udać się z dziećmi. Tory saneczkowe i strefy dziecka (gdzie można jeździć na sankach, pójść do kawiarni z suchym basenem, wziąć udział w konkursach, zabawach itd.) w popularnych kurortach narciarskich to obecnie norma. Można także poszukać basenu lub ciekawych wycieczek. Jeżeli sami pragniemy dłużej pobyć na stoku, skorzystajmy z klubu malucha.

4. Sytuacje emergency

Oczywiście wyjazd z dziećmi często kończy się nieprzewidzianymi wydatkami (choroba i leki, nowy kombinezon, bo poprzedni się podarł itd.). Jeżeli konto osobiste świeci pustkami, warto skorzystać z karty kredytowej. Płatność kartą za granicą jest możliwa, bez względu na rodzaj karty. Takie rozwiązanie pomoże ci w pełni cieszyć się urlopem, nie martwiąc o nieprzewidziane wydatki.


materiał zewnętrzny
Więcej na temat:ferie z dziećmi

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.