Reklama
  • Wtorek, 3 marca 2015 (13:00)

    Białka Tatrzańska - po nartach na basen

Reklama

Już od dłuższego czasu to tutaj, a nie do pobliskiego Zakopanego, przybywają wszyscy, którzy chcą pojeździć na nartach. Białka Tatrzańska to jeden z największych i najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w Polsce. Jest doskonałym miejscem na rodzinny, zimowy wypoczynek. Połączone ze sobą ośrodki Kotelnica, Bania i Kaniówka dysponują ośmioma wyciągami krzesełkowymi i jedenastoma orczykami.

Z ośnieżonych stoków można niemal wjechać na nartach do termalnych basenów. Przy dolnych stacjach wyciągów stacji narciarskiej Bania znajduje się rozległe kąpielisko termalne z basenami i innymi wodnymi atrakcjami znajdującymi się pod dachem i na wolnym powietrzu.

Park wodny to rekreacyjne zaplecze dużego i luksusowego obiektu hotelowego. Ale miejsc noclegowych dla osób z mniej zasobnym portfelem w Białce również nie brakuje. Wieś dysponuje wszystkimi rodzajami kwater prywatnych, pensjonatów i ośrodków wypoczynkowych.

Historyczną atrakcją jest drewniany kościół św. Szymona i Judy. Świątynia z początku XVIII wieku ma piękne, rokokowe wyposażenie, w tym bogato zdobiony ołtarz główny z 1780 roku. Atrakcyjnych miejsc wokół nie brakuje. Na przykład niedaleki Jurgów leżący przy samej granicy ze Słowacją uważany jest za stolicę polskiego Spiszu. Zachowało się tu wiele obiektów tradycyjnego spiskiego budownictwa. Działają warsztaty koronkarskie, hafciarskie, snycerskie, kowalskie, tkackie oraz zespoły folklorystyczne, kultywujące jurgowską gwarę. Miejscowe tradycyjne stroje należą do najpiękniejszych na Spiszu.

Zdrowa woda

Termy Bania to wielkie kąpielisko termalne oraz ośrodek odnowy biologicznej. Jest to idealne miejsce na regenerację zmęczonych mięśni po dniu narciarskiego szaleństwa. Nie ma chyba nic przyjemniejszego, jak pływanie w ciepłej wodzie i spoglądanie na ośnieżone góry wokół…

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.