Reklama
  • Czwartek, 16 lutego 2017 (10:00)

    Białe święta w górach

Niektórzy nie wyobrażają sobie Bożego Narodzenia bez nart, jednak w podgórskich miejscowościach czekają też inne magiczne atrakcje.

Reklama

Ci wszyscy, którzy nie chcą przeżywać kolejnych świąt tylko przy stole, mogą wybrać się do jednego z polskich zimowych kurortów, by zaznać nie tylko magii Bożego Narodzenia, ale także spędzić aktywnie czas!

Więcej możliwości

Miłośników białego szaleństwa nie trzeba przekonywać, by zimą każdą wolną chwilę spędzali w polskich górach. Tym bardziej że ośrodki w Tatrach, Beskidach czy Sudetach proponują coraz lepsze warunki dla narciarzy. Warto wybrać nie tylko te najbardziej znane, jak Zakopane czy stolicę Karkonoszy – Karpacz.

Na narciarzy czeka wiele śnieżnych atrakcji również w Korbielowie, Muszynie czy Świeradowie Zdroju. Jeśli tylko stoki pokryje biały puch, szusuj po trasach, nawet po zachodzie słońca. Gdy nie będzie padał śnieg, można liczyć na sztuczne naśnieżanie na większości stoków.

Po góralsku!

Jednak nie tylko lubiący aktywność fizyczną mogą się poczuć wyjątkowo w górskich kurortach. Na Podhalu przecież jest możliwe uczestniczenie w Wigilii, do której przygrywać będzie góralska kapela, jazda saniami w kuligu z pochodniami i wspólne śpiewanie z kolędnikami ubranymi w tradycyjne stroje. Święta w górach będą magiczne!

Informator

• ZAKOPANE – jednodniowy karnet na Kasprowy Wierch to koszt 130 zł dorośli, 99 zł – dzieci. Szczegóły na: www.pkl.pl/kasprowy-wierch • ZIELENIEC – cena jednodniowego karnetu: normalny 100 zł, ulgowy 90 zł. Szczegóły znajdziesz na: www.zieleniec.pl

• MUSZYNA-WIERCHOMLA – w okresie świątecznym jedna cena – 170 zł za dwudniowy karnet. Szczegóły: www.wierchomla.com.pl

• ŚWIERADÓW ZDRÓJ – ceny różnią się w zależności od dnia i wieku narciarzy, szczegóły na: swieradowzdroj.pl

• KORBIELÓW – jedna cena – 150 zł za dwudniowy karnet narciarski. Szczegóły na: www.korbielow.net

Muszyna-Wierchomla

Jest jednym z najbardziej oryginalnych miejsc, gdyż dwa ośrodki łączy sieć tras i najdłuższa kolejka krzesełkowa w Polsce.

Podhale

Święta Bożego Narodzenia w Tatrach nie mogą obyć się bez kolędników z Turoniem, Gwiazdorem i Herodem na czele.

Zakopane

Kasprowy Wierch to najsłynniejszy polski stok, ale w stolicy Tatr narciarze mają do dyspozycji kilkanaście tras narciarskich. Choć TOPR czuwa nad turystami, należy zachować ostrożność na trasie, by święta spędzić z rodziną, a nie na ostrym dyżurze.

Korbielów

Beskid Żywiecki może pochwalić się jedną z najdłuższych tras narciarskich w naszym kraju.

Tele Tydzień

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.