Reklama
  • Środa, 11 marca 2015 (08:05)

    Andora kusi narciarzy

Ten mały kraj w Pirenejach ma trzysta kilometrów tras narciarskich oraz aż trzysta słonecznych dni w roku. I strefę wolnocłową, od lat kuszącą okazjami cenowymi...

Księstwo Andory to jedno z najmniejszych państw na świecie, zamieszkane zaledwie przez 84 tys. mieszkańców.

Reklama

Możesz tu jeździć na nartach w dwóch ośrodkach narciarskich: Grandvalira i Vallnord. To zimowy raj stworzony w sercu Pirenejów specjalnie dla narciarzy.

Co ciekawe, Andora to jedyne państwo na świecie, w którym jest więcej tras narciarskich, niż dróg asfaltowych. Zresztą śnieżne drogi traktuje się tu poważnie – to jedyne miejsce w Europie, gdzie na torze śniegowym na wysokości 2250 m możesz przetestować najnowsze modele samochodów terenowych!

Ośrodek Grandvalira ma 210 km tras. Wszystkie turystyczne miejscowości w okolicy połączone są wyciągami narciarskimi, więc nie musisz korzystać ze skibusów. Po nartach możesz rozgrzać się w kąpieliskach termalnych.

Wycieczki

Są także wycieczki na skuterach śnieżnych i w psich zaprzęgach, a także loty widokowe paralotnią i helikopterem. Pobyt w Grandvalirze to nie tylko narty. Jedną z głównych atrakcji pobytu w Andorze są przecież zakupy w ponad 4800 sklepach. W strefie wolnocłowej możesz oddać się prawdziwemu szaleństwu szukania okazji.

Kupisz tu w atrakcyjnych cenach biżuterię, sprzęt elektroniczny, sprzęt sportowy, perfumy, jak również markową odzież. Ośrodek Vallnord to coś dla szukających mocniejszych wrażeń. Oprócz jazdy na nartach można tu bowiem spróbować np. nurkowania pod lodem. Poza tym 93 km tras w północnej części Andory to szerokie nartostrady z przepięknymi widokami.

Biura podróży, organizujące wyjazdy do Andory, zapraszają na imprezy tematyczne dla polskich turystów – np. Dni Polskie, podczas których odbywają się koncerty naszych zespołów, a znani aktorzy biorą udział w konkurencjach narciarskich. Na ambitnych czekają w Andorze doskonale przygotowane stoki z homologacją FIS.

Amatorzy wrażeń znajdą rozległe tereny do jazdy poza trasami. Mogą też zdecydować się na heliskiing – czyli zjazdy ze stoku, na który narciarz jest transportowany helikopterem w asyście licencjonowanego przewodnika. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z nartami lub traktujesz narciarstwo bardziej rekreacyjnie, znajdziesz szerokie i łagodne stoki, na których bez obawy możesz się cieszyć długimi zjazdami.

Z Polski do Andory dotrzesz samolotem do Barcelony, a stamtąd w 3 godz. przejedziesz górską, widokową trasą do tego zimowego raju.

Magda Pinkwart

Na żywo
Więcej na temat:andora | biura | wycieczki | magda

Zobacz również

  • Choć stolica Tatr ma swoich zagorzałych zwolenników, to coraz częściej szukamy mniej popularnych i cichych miejsc na wypoczynek. Gdzie poszusujesz bez tłumów? Sprawdź! więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.