Reklama
 • Wtorek, 17 marca 2015 (11:05)

  Hotelarze mówią o nim: „To Val d’Isere Europy Środkowo-Wschodniej”. Czescy narciarze o swoim kurorcie wolą mówić swojsko – „Perła Karkonoszy”. Wielojęzyczny tłum, który szu suje po białych stokach największego kurortu w Czechach mówi krótko – „Szpindel”. Do tego często dodaje „The best!”. Największy czeski ośrodek narciarski naprawdę jest najlepszy. I jest tu co robić, nie tylko na doskonale przygotowanych stokach.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 11 marca 2015 (08:05)

  Ten mały kraj w Pirenejach ma trzysta kilometrów tras narciarskich oraz aż trzysta słonecznych dni w roku. I strefę wolnocłową, od lat kuszącą okazjami cenowymi...

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 9 marca 2015 (09:00)

  Wszystko zaczęło się od niepozornej osady, założonej w miejscu wypasu owiec. Jednak już w 1578 roku pierwszy przywilej osadniczy wydał sam król Stefan Batory. Przez wieki osada rozrosła się do sporego miasta, które zachowało swój niezwykły charakter. W młodości bywał tu Karol Wojtyła, który w górskich wędrówkach odnajdywał radość i spokój. „Zawsze był uśmiechnięty, siadał przy stole w schronisku, zamawiał

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 3 marca 2015 (13:00)

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 2 marca 2015 (15:05)

  Val D’Isère kusi nie tylko wspaniałymi górami, ale też wysmakowanym luksusem, tradycyjną architekturą, regionalną kuchnią i ciekawymi imprezami kulturalnymi. Po nartach naprawdę nie sposób się tam nudzić.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 27 lutego 2015 (13:00)

  Nawet jeśli tylko część rodziny kocha narty, pozostali nie muszą się nudzić. Bo w naszych górach atrakcji nie brak.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 24 lutego 2015 (15:00)

  Do Krynicy-Zdroju warto przyjechać nawet w tak ciepłą zimę jak tegoroczna. Tu bowiem możemy liczyć przynajmniej na 150 śnieżnych dni w roku. Wśród ośmiu wyciągów na Jaworzynie Krynickiej jest nowoczesna gondola. Zjazd popularną „jedynką” należy do najdłuższych oświetlonych w Polsce. Krótki zimowy dzień nie będzie przeszkodą dla amatorów białego szaleństwa. W Krynicy-Zdroju jedną z popularniejszych metod leczenia, oprócz wód mineralnych, jest kuracja tańcem. I to w XIX-wiecznych willach zbudow

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 23 lutego 2015 (12:00)

  Świetne trasy narciarskie, stadniny koni i klimatyczne drewniane kościółki. Krynica Zdrój i jej okolice to doskonałe miejsce na rodzinny wypoczynek.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 11 lutego 2015 (12:00)

  Marzy Ci się wypad na narty, żeby było niedrogo, blisko. Jedź w słowackie Wysokie Tatry. Zaskoczy Cię połączenie przedwojennej tradycji i nowoczesności w prawdziwie alpejskim stylu.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 10 lutego 2015 (13:00)

  Malownicza kraina znana głównie jako letni raj dla wodniaków, zimą nie traci nic ze swej atrakcyjności. Tym bardziej, że miejsca, do których w innych porach roku trudno się dostać z uwagi na ilość zwiedzających, teraz są łatwo dostępne.

  Czytaj więcej Komentarzy:0